Jak začít podnikat v Číně a s jakými produkty to má smysl?

Různé světy, jeden business

Asie je oproti Evropě a západním zemím v mnohém odlišná. Vstup na tamní trhy bývá kvůli administrativě, odlišné kultuře a jazykové bariéře zdlouhavý a komplikovaný. V Rainer Consulting jsme se to rozhodli změnit. Firmám z celého světa pomáháme začít podnikat na asijských trzích – rychle a bezpečně.

Podnikání zejména v Číně má jistá specifika a my pro vás máme několik tipů, jaký je třeba při vstupu na trh dodržet.

Věděli jste např., že ekonomický růst v Číně po roce 1978 z velké části zapříčinil rozmach malých a středně velkých podnikatelů, kteří tvoří kolem 65 % HDP v Číně.

Seznamte se s místní kulturou, pomohou i odborníci

Je-li to možné, pokuste se navštívit zemi osobně, nahlédněte do továren a míst spojených s vaším podnikáním. Zjistěte, jak žijí místní a zamyslete se, zda je váš produkt pro daný trh vhodný. Stejně tak díky tomu lépe pochopíte chování vašich obchodních partnerů a zákazníků.

Rychlejší a jistější cestou je propojení s tamním trhem díky našim službám. Pro každého z našich partnerů provádíme bezplatnou analýzu jeho businessu, díky čemuž si firmy dobře ověří, zda je pro ně vstup na tamní trh vhodný a jaké kroky by měli podniknout. Následně zaštítíme kompletní servis.